Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž

Úspěchy

XI. Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno 2017

  • Ondřej Pavluš - 1. cena v I. kategorii oboru trombon
  • Ondřej Motal - čestné uznání v I. kategorii oboru trombon
  • Ladislav Pavluš - 3. cena v I. kategorii oboru trubka
  • Jakub Klvač - čestné uznání v I. kategorii oboru tuba

37. ročník Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu

  • Vojtěch Pelka - 2. cena - kategorie A1
  • Eliška Hrochová - 3. cena - kategorie A1

21. ročník Mezinárodní houslové soutěže Mistra Josefa Muziky - Nová Paka

  • Alžběta Ježková - 1. cena v VI. kategorii

Pro Bohemia Ostrava 2017

  • Alžběta Ježková - 1. cena a titul laureáta - housle - IV. kategorie
  • Jakub Křivánek - 3. cena - housle - III. kategorie
  • Vojtěch Červenka - 2. cena - klavír - III. kategorie
  • Markéta Vodrážková - 2. cena - klavír - III. kategorie
  • Vojtěch Pelka - 2. cena - zpěv - III. kategorie

International Subcarpathian Chopin Piano Competition 2017

  • Renée Bernatíková - Čestné uznání a titul laureáta soutěže

Beethovenovy Teplice 2017

  • Michal Pospíšil - 3. cena
  • Anna Švrčinová - Čestné uznání 1. stupně

Interpretační soutěž Stonavská Barborka 2016

  • pěvecké duo Eliška Hrochová a Martina Vlčková - 1. místo - kategorie A2.1, cena poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského a cena Czech Ensemble Baroque
  • pěvecké duo Alena Jašíčková a Natálie Knopová - 2. místo - kategorie A2.1
  • pěvecké duo Kateřina Zónová a Bedřiška Ponížilová - čestné uznání - kategorie A2.1
  • pěvecké trio Pavel Těšík, Ondřej Pavluš a Vladislav Prokopec - 2. místo - kategorie A2.2
  • vokálně instrumentální trio Klára Řiháková, Michal Pospíšil a Eva Cahlová - 3. místo - kategorie B2.1

XXXIX. Soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií ČR 2016

  • Adéla Mottlová - 2. cena - klavír I. kategorie
  • Kateřina Potocká - 2. cena - klavír III. kategorie
  • Pavel Těšík - čestné uznání I. stupně - klavír III. kategorie

Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus Vidnava 2016

  • Klavírní trio PADAKR - 1. cena
  • Trio Poco Folia - 1. cena
  • Trio zobcových fléten Flauti Elui - 2. cena

Pardubické dechy 2016 - soutěž ve hře na dechové nástroje pro konzervatoře a hudební gymnázia ČR

  • Ladislav Pavluš - 1. cena - trubka I. kategorie, absolutní vítěz oboru trubka
  • Alena Valčuhová - 1. cena - trubka III. kategorie
  • Vojtěch Kopa - 2. cena - trubka I. kategorie
  • Kryštof Neduchal - 2. cena - trubka III. kategorie
  • Marcel Fuksa - čestné uznání - trubka II. kategorie
  • Ondřej Pavluš - 1. cena - trombon II. kategorie, absolutní vítěz oboru trombon
  • Ondřej Motal - 1. cena - trombon II. kategorie
  • Radim Hromádko - 2. cena - trombon II. kategorie
  • Vít Škrabal - 3. cena - trombon III. kategorie
  • Jakub Zapletal - čestné uznání - trombon I. kategorie
  • Petr Horák - 1. cena - tuba III. kategorie
  • Jakub Klvač - 2. cena - tuba II. kategorie

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů (Jihlava 2016)

  • Smíšený pěvecký sbor - kategorie 2B - Zlaté pásmo a absolutní vítěz kategorie s volným programem

7. ročník Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže (Kamenice nad Lipou 2016)

  • Veronika Vaculíková - 4. kategorie - 3. cena a Cena za interpretaci skladeb Vítězslava Nováka

Concorso Pianistico Internazionale Mozart 2016

  • Pavel Těšík - 3. cena v kategorii E

Pro Bohemia Ostrava 2016

  • Michal Pospíšil - 1. cena a titul laureáta - klavír - III. kategorie
  • Anna Švrčinová - 3. cena - klavír - III. kategorie
  • Renée Bernatíková - čestné uznání - klavír - III. kategorie
  • Eliška Hrochová - 2. cena - zpěv - III. kategorie
  • Bedřiška Ponížilová - 3. cena - zpěv - III. kategorie
  • Ivana Vítková - 2. cena - zobcová flétna - III. kategorie
  • Lucie Lerlová - 3. cena - zobcová flétna - III. kategorie

Mezinárodní smetanovská klavírní soutěž 2016

  • Kateřina Potocká - 3. cena ve II. kategorii

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů 2015 obor klavír

  • Kateřina Potocká - 2. cena

Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem 2015

  • Josefína Janková - 3. cena

Pardubické dechy 2015 - soutěž ve hře na dechové nástroje pro konzervatoře a hudební gymnázia ČR

  • Zbyněk Pavluš - 1. cena - trombon III. kategorie, absolutní vítěz oboru trombon
  • Pavel Geršl - 1. cena - trubka III. kategorie
  • Ladislav Pavluš - 1. cena - trubka I. kategorie
  • Ondřej Pavluš - 1. cena - trombon II. kategorie
  • Ondřej Motal - 1. cena - trombon I. kategorie
  • Petr Horák - 1. cena - tuba II. kategorie
  • Tereza Sedláková - 2. cena - trubka II. kategorie
  • Ondřej Dvořák - 2. cena - saxofon II. kategorie
  • Kryštof Neduchal - 3. cena - trubka II. kategorie
  • Radim Hromádko - 3. cena - trombon I. kategorie
  • Jakub Zapletal - 3. cena - trombon I. kategorie
  • Barbora Nováková - 3. cena - hoboj II. kategorie
  • Marcel Fuksa - čestné uznání - trubka II. kategorie
  • Marek Přibyl - čestné uznání - flétna I. kategorie
  • Sylvie Hartmanová - čestné uznání - klarinet III. kategorie
  • Kamila Krátká - čestné uznání - saxofon I. kategorie

Premio Città di Padova 2015

  • Klára Čeladníková - 3. cena v klavírní kategorii C

Mládí a Bohuslav Martinů - Polička 2015

  • Klára Čeladníková - Zlaté pásmo v kategorii klavíristů ve věku 17 - 18 let

X. Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno 2015

  • Ondřej Pavluš - 2. cena v I. kategorii oboru trombon
  • Alena Valčuhová - 3. cena v I. kategorii oboru trubka
  • Zbyněk Pavluš - 3. cena ve II. kategorii oboru trombon
  • Petr Horák - čestné uznání v I. kategorii oboru tuba

Iuventus Canti 2015 - Mezinárodní pěvecká soutěž I. Godina

  • Eva Sáblíková - 3. cena ve III. kategorii

XXXVIII. Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR – Praha 2014

  • Tomáš Bačovský - 3. cena ve 3. kategorii oboru housle
  • Patrik Sedlář - 3. cena ve 3. kategorii oboru housle

21. ročník soutěže "Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus" ve Vidnavě

  • Duo Kateřina Sedlářová (housle) a Marta Hanáková (viola) - 3. cena

4. ročník klavírní soutěže Piano Talents - 2014 Milano

  • Aneta Ševčíková - 3. cena
  • Eliška Vomáčková - 3. cena

17. ročník klavírní soutěže o cenu Maura P. Monopoliho (Barletta)

  • Eliška Vomáčková - 3. cena

5. ročník Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže (Kamenice nad Lipou 2014)

  • Kateřina Potocká - 3. kategorie - 1. cena
  • Klára Čeladníková - 3. kategorie - čestné uznání

Evropský festival mladých Neerpelt 2014

  • Smíšený pěvecký sbor studentů - 1. cena cum laude

Pro Bohemia Ostrava 2014

  • Kateřina Potocká, klavír - absolutní vítězka, 1. cena ve 3. kategorii, titul laureáta, cena za nejlepší interpretaci skladeb B. Martinů

XXII. Concorso Riviera Della Versilia 'Daniele Ridolfi'

  • Veronika Vaculíková - 2. cena
  • Veronika Vaculíková, Pavlína Mitášová (duo) - 3. cena

3. ročník soutěže Piano Talents - 2013 Milano

  • Marie Jakabová - kategorie E (17 - 20 let) - 2. cena
  • Jarmila Holcová - kategorie E - 3. cena
  • Veronika Potocká - kategorie D (14 - 16 let) - 2. cena

33. ročník Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu

  • Eva Kývalová - kategorie A2 - 2. cena
  • Vít Nosek - kategorie A2 - 3. cena

4. ročník Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže (Kamenice nad Lipou 2013)

  • Pavel Těšík - 3. kategorie - 3. cena
  • Barbora Zonová - 3. kategorie - 3. cena

Přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů 2013 Polička

  • Veronika Vaculíková - Stříbrné pásmo
  • Marie Jakabová - Stříbrné pásmo

IX. Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno 2013

  • Jakub Pavluš - 3. cena - trombon II. kategorie
  • Dalibor Vinklar - 3. cena - tuba II. kategorie
  • Zbyněk Pavluš - čestné uznání - trombon I. kategorie
  • Alena Valčuhová - čestné uznání - trubka I. kategorie

XVII. ročník Houslové soutěže Mistra Josefa Muziky 2013

  • Tomáš Bačovský - VI. kategorie - 2. cena

Pro Bohemia Ostrava 2013

  • Pavel Těšík - 1. cena - klavír III. kategorie
  • Vendula Galdová - 3. cena - klavír III. kategorie
  • Barbora Zonová - Čestné uznání 1. stupně - klavír III. kategorie
  • Marie Jakabová - Čestné uznání - klavír III. kategorie
  • Barbora Kovářová - 3. cena - kontrabas III. kategorie
  • Jakub Veleta - 3. cena - kontrabas III. kategorie

XXXVI. Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR – Teplice 2012

  • Jakub Pavluš - 1. cena - trombon III. kategorie, absolutní vítěz oboru trombon
  • Evžen Zdráhal - 1. cena - tuba III. kategorie
  • Alena Valčuhová - 1. cena - trubka I. kategorie
  • Monika Dedičová - 1. cena - hoboj III. kategorie
  • Zbyněk Pavluš - 2. cena - trombon II. kategorie
  • Dalibor Vinklar - 2. cena - tuba III. kategorie
  • Pavel Fojtů - 3. cena - klarinet II. kategorie
  • Martin Strakoš - 3. cena - fagot II. kategorie
  • Petra Bajerová - 3. cena - fagot III. kategorie
  • Lukáš Brázdil - čestné uznání - lesní roh III. kategorie
  • Petr Linhart - čestné uznání - trubka III. kategorie
  • Pavel Skopal - čestné uznání - trubka III. kategorie
  • Barbora Nováková - čestné uznání - hoboj I. kategorie

45. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte (2012)

  • Kateřina Potocká - 3. cena (ve III. kategorii)

X. ročník Písňové soutěže Bohuslava Martinů (2012)

  • Zuzana Machová - 2. místo

3. ročník mezinárodní Novákovy klavírní soutěže (Kamenice nad Lipou 2012)

  • Vendula Galdová - 3. kategorie - čestné uznání 1. stupně a Cena Miloše Vacka za interpretaci klavírní skladby Touha tohoto autora

32. ročník Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu

  • Eva Kývalová - kategorie nad 20 let - 2. cena
  • Pavel Slivka - kategorie do 20-ti let - 3. cena

XVI. ročník Houslové soutěže Mistra Josefa Muziky 2012

  • Patrik Sedlář - VI. kategorie - 3. cena

Spevácka súťaž Rudolfa Petráka 2012

  • Barbora Kašpárková - kategorie studentky do 20-ti let - 3. cena
  • Pavel Slivka - kategorie studenti do 20-ti let - 3. cena

12th European Grand Prize of Music "Mendelssohn Cup" 2012

  • Barbora Zonová - kategorie sólový klavír do 16-ti let - 1. cena
  • Pavel Těšík - kategorie sólový klavír do 16-ti let - 2. cena
  • Klára Varsamisová - kategorie sólový klavír do 19-ti let - 2. cena

Stonavská Barborka 2011

  • pěvecké duo (Eva Kývalová a Pavla Mlčáková) - 1. cena
  • pěvecký kvartet (Eva Kývalová, Pavla Mlčáková, Libor Macháček a Lukáš Brázdil) - 1. cena
  • pěvecký kvartet (Eliška Vomáčková, Veronika Heglasová, Vít Němeček a Vladislav Prokopec) - 2. místo )

Opava Cantat 2011

  • Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž - absolutní vítěz

Bachův varhanní podzim 2011

  • Ludmila Macková - 3. cena

Concerto Bohemia 2011

  • Mezi vítěze XX. ročníku se zařadil Žesťový soubor Konzervatoře P. J. Vejvanovského vedený dirigentem M. Tesařem. (Výsledková listina)

VIII. interpretační soutěž žesťových nástrojů BRNO 2011

  • Jakub Pavluš - 1. cena - trombon I. kategorie
  • Vladislav Prokopec - 2. cena - trombon I. kategorie
  • Vít Pospíšil - 2. cena - trombon II. kategorie
  • Evžen Zdráhal - 2. cena - tuba I. kategorie
  • Dalibor Vinklar - čestné uznání - tuba I. kategorie
  • Lukáš Brázdil - čestné uznání - lesní roh II. kategorie

15. ročník Houslové soutěže Mistra Josefa Muziky 2011

  • Patrik Sedlář - čestné uznání - VI. kategorie

Junior Musicopen Competition 2010 - Merignac (Francie)

  • Klára Varsamisová - čestné uznání - kategorie do 18-ti let

XXXIII. Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR – Ostrava 2009

  • Jakub Pavluš - 1. cena - trombon II. kategorie
  • Ján Garláthy - 1. cena - lesní roh III. kategorie
  • Petr Linhart - 2. cena - trubka I. kategorie
  • Evžen Zdráhal - 2. cena - tuba II. kategorie
  • Radim Lukáš - 2. cena - klarinet III. kategorie
  • Jakub Kotal - 3. cena - klarinet II. kategorie
  • Pavel Skopal - 3. cena - trubka II. kategorie
  • Vít Pospíšil - 3. cena - trombon III. kategorie
  • Petra Bajerová - čestné uznání - fagot I. kategorie
  • Lukáš Brázdil - čestné uznání - lesní roh II. kategorie
  • Hana Varmužová - čestné uznání - flétna III. kategorie

XII Concorso Internazionale di Musica "Pietro Argento" (květen 2009)

  • Klára Varsamisová - 2. cena v kategorii D (do 18-ti let)
  • Monika Vavříková - 2. cena v kategorii E (do 25-ti let)
  • Pavla Marková a Johana Nováková - 1. cena v kategorii H (klav. duo)

Evropský festival mladých Neerpelt 2009

  • Smyčcový soubor Iuventus Musica - 1. cena cum laude

Mezinárodní soutěž pro klavírní dua - Karlovy Vary 20. - 23. 11. 2008

  • Pavla Marková a Johana Nováková - 1. místo

XXXII. Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR – Teplice 2008

  • Josef Janda – 3. cena (hra na violu II. kategorie)
  • Zdeněk Svozil – Čestné uznání 3. stupně (hra na housle III. kategorie)

XXXI. Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR – Pardubice 2007

  • Jana Kopidolová – Čestné uznání 1. stupně (sólový zpěv I. kategorie)

Mezinárodní soutěž Hudebního fóra, červenec 2007, Kroměříž

  • Petra Hrdinová – 1. místo (sólový klavír)
  • Pavla Marková – 1. místo (sólový klavír)
  • Johana Nováková – 2. místo (sólový klavír)
  • Monika Vavříková – 3. místo (sólový klavír)
  • Pavla Marková, Johana Nováková – 1. místo (klavírní a komorní soubory)

46. ročník soutěže O cenu Beethovenova Hradce 2007 obor klavír

  • Pavla Marková - čestné uznání v 1. kategorii

Mezinárodní Schubertova soutěž pro klavírní dua Jeseník 2007

  • Zuzana Bumbálková, Petra Hrdinová - čestné uznání
  • Pavla Marková, Johana Nováková - čestné uznání

Mezinárodní festival cimbálu Valašské Meziříčí 2007

  • Lenka Blahová - 1. místo ve II. kategorii (sólová hra)
  • Nikol Kuchynková - 2. místo ve II. kategorii (sólová hra)
  • Vladimíra Křenková - 5. místo ve II. kategorii (sólová hra)
  • Petr Spěvák - 3. místo ve III. kategorii (sólová hra)
  • Nikol Kuchynková, Lenka Blahová - 1. místo ve II. kategorii (dua)
  • Petr Spěvák, Jan Tarabus - 1. místo ve III. kategorii (dua)

IV. mezinárodní interpretační soutěž žesťových nástrojů Brno 2007

  • Daniel Mlčák - 2. cena - hra na lesní roh I. kategorie
  • Ján Garláthy - 4. cena - hra na lesní roh I. kategorie
  • Vít Pospíšil - čestné uznání - hra na trombon I. kategorie
  • Jakub Zívalík - 3. cena - hra na trombon II. kategorie
  • Jan Pospíšil - čestné uznání - hra na trombon I. kategorie

XI. ročník houslové soutěže Mistra Josefa Muziky Nová Paka 2007

  • Zdeněk Svozil - absolutní vítěz, cena za nejlepší provedení povinné skladby

XXX. Soutěžní přehlídka posluchačů konzervatoří České republiky Ostrava 2006

  • Jakub Zívalík - 1. cena, absolutní vítěz oboru trombon - hra na trombon II. kat.
  • Daniel Mlčák - 2. cena - hra na lesní roh II. kat.
  • Vít Pospíšil - 2. cena - hra na trombon I. kat.
  • Tomáš Staněk - 3. cena - hra na klarinet II. kat.
  • Jan Pospíšil - 3. cena - hra na trombon II. kat.
  • Ján Garláthy - 3. cena - hra na lesní roh I. kat.
  • Kristina Hynková - 3. cena - hra na tubu I. kat.
  • Kateřina Lužná - čestné uznání 1. stupně - hra na hoboj II. kat.
  • Tomáš Koutný - čestné uznání 1. stupně - hra na trubku II. kat.
  • Jana Grossmannová - čestné uznání 1. stupně - hra na flétnu I. kat.
  • Ondřej Moťka - čestné uznání 1. stupně - hra na trubku I. kat.
  • Eva Kušnírová - čestné uznání 2. stupně - hra na flétnu II. kat.

Klavírní soutěž Pro Bohemia Ostrava 2006

  • Veronika Poslušná - 3. cena (III. kategorie)

56. CMA Trophee Mondiale Kragujevac 2006

  • Ludmila Hodulíková, akordeon - 5. místo (kategorie Senior Classical)

XIX. Soutěžní přehlídka konzervatoří Teplice 2005

  • Adam Novák - 1. cena (III. kategorii - housle)
  • Zdeněk Svozil - 3. cena (I. kategorie - housle)
  • Matěj Červenka - čestné uznání (I. kategorie - housle)
  • Jan Melichar - 1. cena (II. kategorie - viola)
  • Miloslav Feltl - 2. cena (I. kategorie - kontrabas)

VI. ročník klavírní soutěže Pro Bohemia - Ostrava 2005

  • Johana Nováková - 2. cena ve III. kategorii a cena za nejlepší provedení povinné skladby
  • Pavla Marková - 3. cena ve III. kategorii a cena za nejlepší provedení díla A. Dvořáka
  • Petra Hrdinová - čestné uznání ve III. kategorii
  • Monika Vavříková - čestné uznání ve III. kategorii

V. Interpretační soutěž žesťových nástrojů Brno 2005

  • Petra Fichtnerová - 3. cena (2. kategorie - lesní roh)
  • Tomáš Koutný - čestné uznání (1. kategorie - trubka)
  • Jakub Zívalík - 1. cena (1. kategorie - trombon)
  • Jan Pospíšil - 1. cena (1. kategorie - trombon)
  • Tomáš Bartošek - 2. cena (1. kategorie - trombon)
  • Petr Smištik - čestné uznání (1. kategorie - trombon)
  • Rostislav Balaštík - 2. cena (2. kategorie - trombon)

Rozhlasová soutěž České republiky Concertino Praga 2004

  • Kateřina Poláchová - čestné uznání (obor hra na hoboj)

XXVIII. Soutěžní přehlídka posluchačů konzervatoří České republiky Pardubice 2004

  • Jiří Kadavý - čestné uznání (3. kategorie - klavír)
  • Ludmila Hodulíková - 3. cena (2. kategorie - akordeon)

II. Interpretační kytarová soutěž konzervatoří ČR 2004

  • Magdalena Grigarová - 2. cena v 1. kategorii

43. ročník soutěže O cenu Beethovenova Hradce

  • Břetislav Hera - 2. cena - obor hra na violu
  • Jan Melichar - 3. cena v 1. kategorii - obor hra na violu

XXVII. Soutěžní přehlídka posluchačů konzervatoří České republiky Ostrava 2003

  • Jana Adámková - 1. cena - absolutní vítěz - hra na lesní roh
  • Lukáš Moťka - 1. cena - absolutní vítěz - hra na trombon
  • Denisa Kratinová - 1. cena - hra na flétnu
  • Aleš Hejcman - 2. cena - hra na klarinet
  • David Křížek - 2. cena - hra na tubu
  • Petr Hradil - 2. cena - hra na trubku
  • Zdeněk Škrabal - 3. cena - hra na fagot
  • Petra Fichtnerová - 3. cena - hra na lesní roh
  • Petr Jurášek - 3. cena - hra na trubku
  • Václav Švaňhal - 3. cena - hra na trombon
  • Eva Kušnírová - čestné uznání I. stupně - hra na flétnu
  • Kateřina Lužná - čestné uznání - hra na hoboj
  • Lukáš Janota - čestné uznání - hra na klarinet
  • Martin Kostelecký - čestné uznání - hra na fagot
  • Rostislav Balaštík - čestné uznání - hra na trombon

Concerto Bohemia 2003 Interpretační soutěž Českého rozhlasu

  • Žesťové sexteto - 1. cena ve své kategorii

IV. ročník klavírní soutěže Pro Bohemia 2003

  • Lucie Jůzlová - 1. cena ve III. věkové kategorii, absolutní vítězka soutěže, cena za provedení skladby klasicismu
  • Zdeňka Švehláková - 3. cena ve III. věkové kategorii

51. Evropský festival mladých Neerpelt 2003

  • smyčcový komorní orchestr Iuventus musica - 1. cena

IV. Interpretační soutěž žesťových nástrojů Brno 2003

  • Petra Fichtnerová - čestné uznání (1. kategorie - lesní roh)
  • Markéta Holbová - 1. cena (2. kategorie - lesní roh)
  • Rostislav Balaštík - 3. cena (1. kategorie - trombon)
  • Lukáš Moťka - 1. cena a absolutní vítěz oboru trombon (2. kategorie - trombon)
  • David Křížek - 3. cena (1. kategorie - tuba)
  • Jiří Blinka - 3. cena (2. kat. - tuba)

XXVI. Soutěžní přehlídka konzervatoří Teplice 2002

  • Jiří Novák - 2. cena (1. kategorie - housle)
  • Jan Melichar - 2. cena (1. kategorie - viola)
  • Břetislav Hera - 3. cena (1. kategorie - viola)
  • Miloslav Feltl - čestné uznání (1. kategorie - kontrabas)
  • Pavel Harnoš - 1. cena (2. kategorie - kontrabas)
  • František Machač - čestné uznání (2. kategorie - kontrabas)

Rozhlasová soutěž Concertino Praga 2001

  • Denisa Kratinová - 1. cena s postupem do mezinárodního kola (hra na flétnu)
  • Aleš Hejcman - 1. cena s postupem do mezinárodního kola (hra na klarinet)

Kontrabasová soutěž Brno 2001

  • Pavel Harnoš - 3. cena

Rozhlasová soutěž Concerto Bohemia 2001

  • Žesťové sexteto (um. ved. M. Tesař) - 1. cena (kategorie dechových orchestrů 6 - 12 hráčů)
  • Symfonický orchestr konzervatoře (dir. V. Kozánek) - 2. místo (kategorie komorní a symfonické orchestry 35 - 50 hráčů)
  • Komorní orchestr konzervatoře (dir. M. Bubeníček) - 2. místo (kategorie komorní a symfonické orchestry 6 - 12 hráčů)

Interpretační soutěž žesťových nástrojů Brno 2001

  • Luděk Moťka - 1. cena (hra na trombon)
  • Markéta Holbová - 2. cena (hra na lesní roh)

IV. Mezinárodní festival cimbálu Valašské Meziříčí 2001

  • Daniel Skála - 1. cena (3. kategorie)
  • Markéta Pustková - 2. cena (3. kategorie)
  • Bronislava Dočkalová - 3. cena (3. kategorie)

XXIV. Soutěžní přehlídka konzervatoří Teplice 2000

  • Denisa Kratinová - Čestné uznání 1. stupně (nižší kategorie - flétna)
  • Gabriela Hyžíková - Čestné uznání (nižší kategorie - hoboj)
  • Petr Žoch - 1. cena (nižší kategorie - fagot)
  • Zdeněk Škrabal - 2. cena (nižší kategorie - fagot)
  • Markéta Holbová - Čestné uznání (nižší kategorie - lesní roh)
  • Lukáš Moťka - 1. cena (nižší kategorie - pozoun)
  • Ondřej Sokol - 3. cena (nižší kategorie - pozoun)
  • Jiří Blinka - 3. cena (nižší kategorie - tuba)
  • Petr Pospíšil - 2. cena (vyšší kategorie - trubka)
  • Jiří Nepožitek - Čestné uznání (vyšší kategorie - trubka)
  • Jan Pátek - 3. cena (vyšší kategorie - pozoun)
  • Josef Šimčík - Čestné uznání (vyšší kategorie - pozoun)